Olej na plátně, 66x96 cm. Signováno vlevo dole Porš Gust. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Dílo Gustava Porše představuje pohled na zimní krajinu s vinoucím se potokem, který obklopují sněhové zavěje. Vysoký horizont tvoří dvě třetiny obrazové plochy. Nebe je zatažené mračny, přes které se probíjí světlo. Velice bohatá barevnost kompozice harmonicky kombinuje teplé zemité a chladné tóny. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo, ve kterém se autorovi podařilo plně předat atmosféru zimní krajiny. Obraz Zima u potoka má nepochybně vysokou sběratelskou hodnotu a je skvělou finanční investicí.
o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč