Olej na kartonu, 21x25 cm. Signováno vpravo dole Porš Gustav. Rám, sklo. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Gustav Porš patří ke frekventantům pražské Akademie výtvarných umění, kde studoval mimo jiné u Jana Preislera. Jedná se o ceněného autora, jehož doménou se stalo plenérové zachycení krajiny. Předložené dílo se řadí k velmi kvalitním ukázkám Poršova díla této orientace. Na výjevu je zachycena cesta přírodou v jasném denním světle. Na zlatém řezu se tyčí několik vysokých jehličnanů, zatímco celou scénu doplňují nebesa tlumené barevnosti s bílými oblaky. Suverénní technika založená na volném kladení barev na podložku, umná práce se světelnými podmínkami a perfektní vyjádření hloubky obrazového prostoru pomocí barevné škály svědčí o zkušenostech, jimiž tento malíř disponoval. Na díle se projevuje jak autorův přímý vztah k vnitřní kráse přírody, tak schopnost jejího bezprostředního záznamu. Obraz se řadí k vysoce hodnotným dílům nepopiratelných kvalit.
o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč