Olej na plátně, 65x80 cm. Signováno vlevo dole Porš Gust. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 100 cm
Předložená olejomalba Gustava Porše představuje pohled na interiér jarní zahrady jež diváka přivádí do intimního prostředí venkova. První plán obrazové kompozice určuje zelený svah, který překlenuje střed kompozice. Druhý plán kompozice je věnován stromům a chalupě, která se skrývá v jejich pozadí. Sluneční světlo zalévá zahradu a určuje barevnou kompozici obrazu jež září sytými barvami. Převažují zejména jasné odstíny zeleni, na jejichž pozadí se výrazně vymezují bílé rozkvetlé stromy. Velice svěží a intenzivní rukopis autora poukazuje na radost s jakou umělec k dílu přistupoval. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní dílo Gustava Porše a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč