Gustav Porš

60856. Chalupy v zimě

popis: Olej na plátně, 50x65 cm. Signováno vlevo dole Porš Gust. Rámováno.

o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Z počátku se učil u Václava Jansy a navštěvoval večerní školu prof. Jaksche na UMPRUM v Praze. Rok poté byl přijat na AVU (1912-1915, prof. Vlaho Bukovac a Jan Preisler). Absolvoval studijní cesty do Bosny, Hercegoviny a Dalmácie. Malíř, krajinář a grafik ve Skutči nad Sázavou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

dražba ukončena: 30.06.2021 22:15:28

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 31 000 Kč