Nejdelší strana: 120 cm
Olej na plátně fixovaném na sololitu, 81x101 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Gustav Macoun, student pražské Akademie, který byl ovlivněn dílem Antonína Slavíčka či generací žáků Julia Mařáka, zasvětil svou uměleckou tvorbu takřka výhradně krajinomalbě. Na obraze Zimní krajina zachytil pohled na ubíhající louku se sněhovou pokrývkou. Oproštěná kompozice, kterou malíř řešil jako kombinaci horizontálních linií přerušených subtilním stromem v levé části obrazové plochy, z obrazu nechává promlouvat zejména jemnou práci s koloritem. Barevné řešení je založeno na přechodech bílé prostoupené odstíny šedé, modré a okrové, která naznačuje zemi prosvítající skrze chladný sníh. Melancholický dojem z této krásné malby posiluje také výrazná linie horizontu a zpracování oblohy. Jedná se o velmi poetické zachycení lyrické zimní krajiny od uznávaného autora, jehož díla jsou na trhu s umění stále více oceňována.
o autorovi: 1892 - 1934
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.