Gustav Macoun - Zimní chaloupky

Olej na plátně, 55x75 cm. Signováno vlevo dole Gust. Macoun 1926. Rámováno.

Pozn.: Díváme se na olejomalbu od reprezentativního představitele domácí krajinářské školy první třetiny 20. století Gustava Macouna. Předložená kompozice se vyznačuje melancholickou náladou, která je charakteristická pro umělcovu tvorbu. Střed kompozice určuje potok, který se vine mezi sněhovými závějemi a vede pohled diváka směrem k horizontu, kde v zástupu spatřujeme siluety vesnických stavení. Subtilné vertikály korun stromů lemující potok se naklání pod proudem větru a dynamizují obrazový prostor. Tlumené malířské podání a vyváženost barevných tónů určují zemité odstíny spolu s valéry stříbrné barvy, kdy se v zrcadle vody odráží obloha. Volným kladením barev na podložku autor modeluje obrazový prostor a vytváří u diváka dojem bezprostřední přítomnosti. Přitažlivé dílo od Gustava Macouna je skvělou akvizicí pro sbírku domácí krajinomalby.

Nejdelší strana: 86 cm

o autorovi: 1892 - 1934

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
125196. Zimní chaloupky
Dražba ukončena:30.10.2024 21:49:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč