Gustav Macoun - Za městem

Olej na kartonu, 41x51 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje. Často také zobrazoval mizející zákoutí Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

71782. Za městem
Zbývá:10 dnů, 9 hodin
Konec dražby:27.01.2022 21:43:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:2 900 Kč