Gustav Macoun - Osamělý strom

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 28x22 cm. Signováno vpravo dole G. Macoun. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 38 cm

Při pohledu na zobrazenou scenerii od Gustava Macouna se před divákem otevírá letní krajina. Popředí obrazu je modelováno svižnými tahy štětcem, jež vedou divákův pohled směrem k horizontu, kde v zástupu spatřujeme jemně modelované svahy kopců. Na levé straně kompozici lemuje bujná koruna stromu, skrz kterou prosvětluje jemná barevnost oblohy. Malba je provedena s velkým mistrovstvím a citem pro zobrazení letmého okamžiku, kdy vítr uvádí přírodu do pohybu a dynamizuje obrazový prostor. Barevnost scenérie určují syté odstíny zelené barvy s harmonickým okrem evokujícím u diváka pocit sjednocení s přírodou. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo od reprezentativního zástupce domácí krajinářské scény, jenž vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.

o autorovi: 1892 - 1934

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
121213. Osamělý strom
Dražba ukončena:28.08.2024 20:12:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč