Olej na kartonu, 15x20 cm. Signováno vlevo dole hůře čitelně Macoun. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Dílo drobnějšího formátu Krajina se stromy Gustava Macouna představuje jako autora s bytostným smyslem pro přímý vztah ke skutečnosti, který dokázal vystihnout maximum v impresivní, přesto plně přesvědčivé malířské zkratce. Na předloženém obraze pozorujeme pohled na skloněnou linii louky, na níž vyrůstá dvojice stromů. Na pozadí se pak zdvihá impozantní kulisa nebes s oblaky. Výjevu jasně dominuje bezprostřední podání krajiny, kterou Macoun maloval viditelnými rychle vedenými tahy štětcem. Zacházení s technikou a celková uvolněnost dodávají malbě vysoce přitažlivý ráz skici, která se divákovi prezentuje jako doklad náhlého malířova zaujetí krajinou. Přirozená barevnost, která s minimem úsilí plně vystihuje ráz přírody i objem oblak, tento dojem jenom podporuje. Jedná se o vyspělé dílo ceněného autora, jehož díla jsou na trhu s uměním velmi oblíbena.
Nejdelší strana: 33 cm
o autorovi: 1892 - 1934
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.