Olej na kartonu, 25x18 cm. Nesignováno. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 36 cm
Komorní krajinomalba zachycující jednoduchý, téměř meditativní motiv dvou solitérních stromů na mírném svahu pod širokou oblohou. Autor pracuje s úspornou kompozicí a jistou barevností: modré nebe s měkkými oblaky kontrastuje s tlumenou zelení louky a hnědavými tóny země, přičemž tmavé siluety stromů tvoří hlavní akcent obrazu a ukotvují prostor.
Malba působí klidně a čistě, s důrazem na atmosféru a světlo spíše než na detail. Dílo je díky svému formátu ideální jako intimní doplněk interiéru.
o autorovi: 1892 - 1934
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.