Gustav Macoun - Dva stromy v krajině

Olej na kartonu, 25x18 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 36 cm

Komorní krajinomalba zachycující jednoduchý, téměř meditativní motiv dvou solitérních stromů na mírném svahu pod širokou oblohou. Autor pracuje s úspornou kompozicí a jistou barevností: modré nebe s měkkými oblaky kontrastuje s tlumenou zelení louky a hnědavými tóny země, přičemž tmavé siluety stromů tvoří hlavní akcent obrazu a ukotvují prostor.

Malba působí klidně a čistě, s důrazem na atmosféru a světlo spíše než na detail. Dílo je díky svému formátu ideální jako intimní doplněk interiéru.

o autorovi: 1892 - 1934

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
152447. Dva stromy v krajině
Dražba ukončena:28.01.2026 21:36:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč