Pozn.: Dílo je zasazeno do dobového dřevěného řezaného rámu. Celé dílo včetně rámu vzniklo na zakázku brněnské sběratelské rodiny.
Olej na plátně, 66x147 cm. Signováno vpravo dole Gustav Böhm 1906. Rámováno.
Svou malířskou kariéru Gustav Böhm spojil s brněnským prostředím. Výtvarné umění mohl studovat sice pouze soukromě, přesto nemůže být pochyb, že se jednalo o vysoce talentovaného tvůrce. Dílo Hody na vsi bylo pojato jako trojdílný triptych s výjevem vesnické sváteční události. Shromáždění společnosti zaujímá pouze střední pole obrazu, zatímco jeho postranní části byly vyhrazeny scénám s minimem účastníků. Toto řešení nabádá v díle hledat až symbolický rozměr. Pro obraz je rovněž příznačný osobitý kolorit a částečná stylizace. Dílu vládnou světlé pastelové odstíny, které spolu s kompozicí navozují tlumenou atmosféru. Obraz jako celek díky tomu působí zastřeným, až snovým dojmem. Pro Gustava Böhma je též typické úsporné zacházení s detailem. Obrazu tyto rysy propůjčují nezaměnitelný půvab a jsou přesvědčivým dokladem toho, proč se tento vyhledávaný autor těší stále většímu zájmu odborné i sběratelské společnosti.
pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1885 - 1974
Narodil se v Jindřichově Hradci. Malířství soukromě studoval v Brně u S. Brunnera a v Mnichově u W. Thora. Ve své tvrobě se zaměřoval na krajiny, motivy městských ulic Paříže, Benátek, Kodaně, Brna, kde žil a působil, ale i pohledy do interiérů a každodenního života. Vytvořil rovněž řadu portrétů. Před 2. světovou válkou emigroval do Francie, kde svůj život dožil.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.