Olej na plátně, 61x75 cm, signováno vpravo dole Musatov 1922, rám.
Pozn. :Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1889-1941
Český malíř ruského původu. Narodil se v Buzuluku. Byl žákem svého otce, malíře ikon z Buzuluku, následovalo studium u kyjevského malíře Marušky, studium v Moskvě a v neposlední řadě v Praze, kde zůstal jako emigrant. Byl inspirován dílem Chagalla a Rousseaua. Ve své tvorbě často zobrazoval vzpomínky na rodné Rusko a tamní život v malých městech a vesnicích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.