Kniha o historii, díl I. knih I - IV. Na titulní straně dřevoryt boha Herma. 584 stran. Ozdobé viněty a iniciály. Původní kožená vazba amatérsky přelepena papírem. Vydáno ve Frankfurtu r. 1609.

Významná historická a politická kronika vydaná na počátku 17. století. Toto dílo patří do žánru zpravodajských kompendií nebo kronik, které poskytovaly podrobné zprávy o politických a vojenských událostech v Evropě. Pokrývá hlavní geopolitické události tohoto období, zejména ve Francii (Gallia), Nízkých zemích (Belgie), Španělsku, Itálii, Anglii, Německu, Maďarsku a Transylvánii, regionech zapojených do některých z nejdůležitějších konfliktů a mocenských bojů té doby. .

Název naznačuje, že tato práce navazuje na tradici Johannese Sleidanuse, významného historika, který dokumentoval rané události reformace a politickou dynamiku té doby. S odkazem na Sleidana Succenturiatiho Arthus staví toto dílo jako pokračování nebo doplněk Sleidanových dřívějších spisů, poskytující aktualizace evropských politických záležitostí, možná na konci 16. a počátku 17. století, kdy byla Evropa hluboce zasažena náboženskými válkami. Osmdesátiletá válka a další konflikty mezi katolickými a protestantskými mocnostmi.

Gotthard Arthus byl německý historik a spisovatel známý sestavováním politických dějin a současných událostí. Jeho Mercurii Gallobelgici vyšlo jako vícesvazkové dílo, které slouží jako důležitý zdroj současných zpráv a politických analýz pro čtenáře v celé Evropě.

Chcete-li získat přístup k této práci, budete obvykle muset nahlédnout do vzácných knižních sbírek, zejména těch, které se zaměřují na raně novověké evropské dějiny. Poskytuje cenný pohled na měnící se aliance, války a politickou dynamiku Evropy během tohoto období.

Pozn.: Mírně poškozeno. Titulní list restaurován.

Gotthard Arthus
Dražba ukončena:21.11.2024 20:34:38
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč