Goldscheider - Tanečnice

Pozn.: Na přelomu 19. a 20. století byla dílna Goldscheider Wien jednou z nejprestižnějších firem užitého umění v Evropě, která se zaměřovala na figurální produkci. Proslula tím, že její výrobky byly zhotovovány na špičkové výtvarné i technické úrovni. Typickým příkladem působnosti této firmy je i předložená figura tanečnice. Dívčino tělo se vyznačuje jemnými gesty a ladnými křivkami kopírovanými splývavým oděvem, které prozrazují blízkost secesní estetice. Charakteristické je také vyjádření materiálů, například lehkosti šátku, která spolu s celkovým utvářením jasně svědčí o perfektním zacházení s technikou. Jedná se o práci, která spojuje výtvarné přednosti s užitným charakterem plastiky. Figura tanečnice velmi dobře zastupuje typickou polohu tvorby firmy Goldscheider Wien, jejíž produkty jsou dodnes velmi žádanými sběratelskými artikly.

Nejdelší strana: 35 cm

Terakota, výška: 35 cm. Značeno Goldscheider West Germany.

o autorovi: Goldscheider Wien – první vídeňská manufaktura (1885), produkující terakotové, majolikové a porcelánové artefakty, postupně v historizujícím, orientalizujícím, secesním a art deco stylu.

Goldscheider
125089. Tanečnice
Dražba ukončena:30.10.2024 20:02:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 30.10.2024 19:53:53 3147
3 000 Kč 27.09.2024 9:19:56 831