Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější autorská signatura.
Nejdelší strana: 67 cm
Olej na kartonu, 52x67 cm. Signováno vlevo nahoře Kars 08. Rámováno.
Předkládaný obraz představuje variaci na téma zátiší od českého malíře židovského původu působícího ve Francii. Pozorovanou skutečnost tento vysoce ceněný autor přepsal uměleckým viděním, ve kterém lze nalézat vliv fauvistické a kubistické estetiky, přestože Karsova tvorba jako taková je spíše těžko zařaditelná. Autorův příznačný projev se na tomto díle neklamně projevuje v originálním výběru zobrazených objektů stejně jako v koloritu s purpurovým ubrusem a tmavě modrým odstínem rostlin v květináčích. Barevná i formální stylizace skvěle navozuje zasazení předmětů v prostoru bez nutnosti přidržet se přísně realistického zobrazení. Jde o vysoce hodnotné dílo tvůrce evropského formátu, kterému patří pevné místo v dějinách moderního malířství. Koupě obrazu představuje zcela ojedinělou investiční příležitost.
o autorovi: 1882 - 1945
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 150 000 Kč.