Fritz Chwala - Noc v zátoce

Olej na plátně, 74x100 cm. Signováno vpravo dole Fritz Chwala. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny. Restaurováno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 107 cm

Malby rakouského umělce Fritze Chwaly charakterizuje výrazná kontrastní barevnost a zaměření na zachycení atmosférických jevů. Na předloženém obraze s názvem Noc v zátoce se tyto prvky excelentně projevují v zobrazení krajiny, kterou osvětluje měsíc v úplňku. Jeho svit dopadá na vodní hladinu a plynule se po ní rozbíhá v jemných přechodech odstínů. Pravou část kompozice zaujímá břeh s precizně malovanou přírodou a architekturou zčásti pohlcenou nočním přítmím. Atmosféru tajemnosti vytváří odlesky měsíční záře na oblacích, které plují po nebi. To vše Chwala maluje se suverénní jistotou zkušeným kultivovaným rukopisem. Obrazy Fritze Chwaly jsou zcela právem ceněny jako vysoce kvalitní díla s ozvukem prvků pozdního romantismu.

o autorovi: 1872-1936
Rakouský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

posouzeno znalcem
123530. Noc v zátoce
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 22:09:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč