Friedrich Frank - Večerní oslavy

Kombinovaná technika, 34x26 cm. Signováno vpravo dole Friedrich Frank. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 47 cm

Díváme se na velice kvalitní ukázku tvorby Friedricha Franka, která zobrazuje večerní oslavu v horách. Obrazový prostor kompozice je zasazen do temné noci z které se vynořuje světlo ozařující střední plán se stavbou, u které se odehrává rušný děj. Vidíme společnost, která se oddává radostem života uprostřed ničím nerušeného večerního ticha. Světlo se probíjí skrz koruny stromů a vytváří jasný barevný akcent kompozice, které dominuje sytý modrý tón zahalující obrazový prostor. Autorovi se bezpochyby podařilo předat jedinečnou atmosféru noci, která skrývá radostnou společnost uprostřed vysokých hor. Jednoznačně mistrovské malířské provedení ukazuje na kvalitní dílo reprezentanta rakouské výtvarné scény konce 19. a první poloviny 20. století, které doručujeme jako vynikající sběratelskou a investiční příležitost.

o autorovi: 1871 – 1945
Rakouský malíř

112758. Večerní oslavy
Dražba ukončena:27.03.2024 20:15:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč