Franz Metzner - Portrétní studie zrzavé dámy

Olej na plátně, 35x36 cm. Signováno vpravo dole Metzner Frantz 1904 Rámováno.

Nejdelší strana: 48 cm

o autorovi: Česko-německý sochař a organizátor uměleckého života. Vyučil se v ateliéru Christiana Behrense ve Vratislavi a dále studoval ve Cvikově, Drážďanech a Hamburku. Pracoval v Berlíně jako designér pruské královské porcelánky. R. 1903 přesídlil do Paříže, kde spolupracoval s rakouskými umělci spojenými s Wiener Werkstätte. Jeho styl obsahuje prvky secese, art-deco a monumentalismu. Jeho sochařská díla se nalézají v Čechách i v Německu, mnoho jich bylo během 2. světové války a po ní zničeno. Jeho jménem byl v r. 1919 posmrtně nazván svaz sudetoněmeckých výtvarníků – Metznerbund.

Franz Metzner
154086. Portrétní studie zrzavé dámy
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:45:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč