Olej na plátně, 55x68 cm, signováno vlevo dole Fr. Zvěřina, rám.
1835, Hrotovice - 1908, Vídeň
Žák pražské akademie (1852-1859; prof. Ruben a Haushofer). Zabýval se především tvorbou slovanských motivů. Jako profesor kreslení působil v Gorici a v Mariboru. Z těchto místo často cestoval do Dalmacie, Chorvatska, Albánie, Bulharska, Rumunska a dalších zemí. Po svých dobrodružných cestách pobýval 5 let v Brně a poté odešel do Vídně, kde do roku 1890 vyučoval kreslení. Během letních měsícu malířsky působil v Podyjí na Moravě, kde zachycoval místní krajinu, především technikou akvarelu. Maloval strmé skály, divoké strže, pasoucí se stáda a mnoho dalších výjevů přírody. Vytvořil také řadu podobizen církevních i vojenských hodnostářů. Vystavoval u nás i v zahraničí.
Pozn.: Rám i malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.