František Ziegelheim - Záhorský - Polní květiny

Olej na kartonu, 50x35 cm. Signováno vlevo dole F. Záhorský. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 – 1979
Malíř, grafik. Studoval na UMPRUM v Praze u profesorů Dítěte, Hofbauera a Schikanedera, dále u prof. Seitze v Mnichově a u prof. Ullmana v Drážďanech. Za 1. světové války bojoval na frontě a jeho kresby z bojů vycházely v českých časopisech. Byl legionářem, v Rusku působil i jako scénograf, navrhoval prapory. Po návratu do vlasti maloval převážně moravskou krajinu, také květinová zátiší, lovecké motivy. Vystavoval s přerovskými výtvarníky.

František Ziegelheim - Záhorský
72117. Polní květiny
Dražba ukončena:16.01.2022 20:17:28
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč