Olej na kartonu, 32x24 cm. Signováno vpravo dole F. Záhorský. Rám, sklo.
o autorovi: 1885 – 1979
Malíř, grafik. Studoval na UMPRUM v Praze u profesorů Dítěte, Hofbauera a Schikanedera, dále u prof. Seitze v Mnichově a u prof. Ullmana v Drážďanech. Za 1. světové války bojoval na frontě a jeho kresby z bojů vycházely v českých časopisech. Byl legionářem, v Rusku působil i jako scénograf, navrhoval prapory. Po návratu do vlasti maloval převážně moravskou krajinu, také květinová zátiší, lovecké motivy. Vystavoval s přerovskými výtvarníky.