Nejdelší strana: 100 cm
Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vpravo dole F. Eberl 55. Rámováno.
František Zdeněk Eberl spojil své působení s Paříží. Atmosféra pařížského kavárenského a pouličního života se stala jedním z důležitých inspiračních východisek tvorby tohoto ceněného umělce českého původu. K témuž tematickému zaměření se přimyká předložené dílo, na němž je zachycena scéna z nočního baru. Autor velmi umně zaznamenal okamžik večerní zábavy městské společnosti v bohatě osvětleném klenutém interiéru s prostřenými stoly. Na výjevu vystupuje dvojice nápadných postav muže a ženy v pravé části obrazového plánu, pohledy ostatních zúčastněných jako by směřovaly ke skupině stojící pod rozzářenou lampou. Bezprostřednost zachycení dané scény podporuje svérázný autorský styl a dovedná práce se světelnými podmínkami. Jde o velmi kvalitní dílo známého autora s nezanedbatelným investičním potenciálem.
Stav: Rám mírně poškozen. Restaurováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: 1887 - 1962
Narodil se v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Bukovace, poté v Mnichově, kde později sám pedagogicky působil, a v Amsterodamu. V roce 1911 se přestěhoval do Paříže. Ve své tvrobě se inspiroval pařížským pouličním životem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.