Kresba, 18x13 cm. Monogramováno vpravo dole F.N. Rám, sklo.
Stav: Papír poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 20 cm
o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.