František Xaver Naske - Pózující akt

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 41x25 cm. Signováno vpravo dole F. Naske 1922. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

vydraženo
72372. Pózující akt
Dražba ukončena:09.02.2022 21:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč limit (09.02.2022 21:00:41) 8185
7 000 Kč 09.02.2022 21:00:42 3182
6 500 Kč limit (09.02.2022 21:00:24) 8185
6 000 Kč 09.02.2022 21:00:25 3182
5 500 Kč limit (09.02.2022 20:52:05) 8185
5 000 Kč 09.02.2022 20:20:15 9845
4 900 Kč 07.02.2022 14:13:16 5476
4 800 Kč limit (07.02.2022 14:02:09) 3050
4 800 Kč 07.02.2022 14:02:10 5476
4 700 Kč limit (07.02.2022 14:01:56) 3050
4 600 Kč 07.02.2022 14:01:57 5476
4 500 Kč limit (07.02.2022 14:01:51) 3050
4 400 Kč 07.02.2022 14:01:52 5476
4 300 Kč limit (07.02.2022 14:01:45) 3050
4 200 Kč 07.02.2022 14:01:46 5476
4 100 Kč limit (06.02.2022 16:47:07) 3050
4 000 Kč 06.02.2022 16:47:08 5476
3 900 Kč limit (06.02.2022 16:47:00) 3050
3 800 Kč 06.02.2022 16:47:01 5476
3 700 Kč limit (06.02.2022 16:46:49) 3050
3 600 Kč 06.02.2022 16:46:50 5476
3 500 Kč limit (06.02.2022 16:46:43) 3050
3 400 Kč 06.02.2022 16:46:44 5476
3 300 Kč limit (02.02.2022 9:44:51) 3050
3 200 Kč 02.02.2022 9:44:52 8185
3 100 Kč limit (27.01.2022 7:41:57) 3050
3 000 Kč 26.01.2022 17:58:44 6092
2 900 Kč 26.01.2022 16:46:22 5476
2 800 Kč limit (26.01.2022 16:45:58) 3050
2 700 Kč 26.01.2022 16:45:59 5476
2 600 Kč limit (26.01.2022 16:45:51) 3050
2 500 Kč 26.01.2022 16:45:52 5476
2 400 Kč limit (26.01.2022 16:45:42) 3050
2 300 Kč 26.01.2022 16:45:43 5476
2 200 Kč limit (26.01.2022 16:45:35) 3050
2 100 Kč 26.01.2022 16:45:36 5476
2 000 Kč limit (26.01.2022 16:45:25) 3050
1 900 Kč 26.01.2022 16:45:26 5476
1 800 Kč limit (26.01.2022 16:45:15) 3050
1 700 Kč 26.01.2022 16:45:16 5476
1 600 Kč limit (26.01.2022 7:42:18) 3050
1 500 Kč 21.01.2022 11:43:28 5572
1 400 Kč 18.01.2022 23:06:17 7227
1 300 Kč 18.01.2022 14:15:53 5572
1 200 Kč 18.01.2022 10:35:23 831
1 100 Kč 15.01.2022 21:23:35 1610
1 000 Kč 14.01.2022 9:44:30 5212