František Xaver Naske - Postava dívky

Olej na plátně, 70x38 cm. Signováno vpravo dole Naske. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

49195. Postava dívky
Dražba ukončena:30.09.2020 21:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč