František Xaver Naske - Dívka v modrém

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 40x30 cm. Signováno vpravo dole Naske. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 46 cm

 

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
152463. Dívka v modrém
Dražba ukončena:28.01.2026 22:02:59
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč 28.01.2026 21:59:59 11644
14 000 Kč 28.01.2026 21:58:21 1614
13 000 Kč 28.01.2026 21:56:23 11644
12 000 Kč 28.01.2026 21:54:25 1614
11 000 Kč 28.01.2026 21:52:59 11644
10 000 Kč 28.01.2026 21:52:34 1614
9 500 Kč 28.01.2026 21:51:17 11644
9 000 Kč 28.01.2026 21:50:42 1614
8 500 Kč 28.01.2026 21:22:46 8185
8 000 Kč limit (28.01.2026 21:09:40) 1614
8 000 Kč 28.01.2026 21:09:41 1269
7 500 Kč limit (28.01.2026 20:59:06) 1614
7 000 Kč 28.01.2026 20:14:19 19810
6 500 Kč 28.01.2026 19:11:52 1269
6 000 Kč 28.01.2026 17:17:06 19810
5 500 Kč 28.01.2026 16:51:50 8185
5 000 Kč limit (25.01.2026 12:05:40) 1632
4 900 Kč 25.01.2026 12:05:41 7493
4 800 Kč limit (25.01.2026 12:05:32) 1632
4 700 Kč 25.01.2026 12:05:33 7493
4 600 Kč limit (25.01.2026 12:05:25) 1632
4 500 Kč 25.01.2026 12:05:26 7493
4 400 Kč limit (25.01.2026 12:05:18) 1632
4 300 Kč 25.01.2026 12:05:19 7493
4 200 Kč limit (25.01.2026 12:05:12) 1632
4 100 Kč 25.01.2026 12:05:13 7493
4 000 Kč limit (25.01.2026 12:05:06) 1632
3 900 Kč 25.01.2026 12:05:07 7493
3 800 Kč limit (22.01.2026 22:52:02) 1632
3 700 Kč 21.01.2026 14:59:14 10673
3 600 Kč 06.01.2026 16:40:24 7493
3 500 Kč 03.01.2026 21:28:57 11927
3 400 Kč 30.12.2025 20:16:29 15681
3 300 Kč 28.12.2025 7:28:02 16593
3 200 Kč 27.12.2025 22:36:57 12829
3 100 Kč 26.12.2025 7:21:47 16593
3 000 Kč 23.12.2025 18:38:30 1610