František Xaver Naske - Ateliérový akt

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 66x75 Signováno vlevo dole F. Naske 1935 Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 95 cm

 

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

vydraženo top posouzeno znalcem
105415. Ateliérový akt
Dražba ukončena:29.11.2023 21:08:47
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:70 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
70 000 Kč 29.11.2023 21:05:47 14236
65 000 Kč 29.11.2023 21:04:34 8185
60 000 Kč 29.11.2023 21:01:58 14236
55 000 Kč 29.11.2023 20:59:56 8185
50 000 Kč 29.11.2023 20:58:37 14236
49 000 Kč 29.11.2023 20:57:55 8185
48 000 Kč 29.11.2023 20:56:25 14236
47 000 Kč 29.11.2023 20:55:31 8185
46 000 Kč 29.11.2023 20:54:56 14236
45 000 Kč 29.11.2023 20:54:02 8185
44 000 Kč 29.11.2023 20:53:16 3699
43 000 Kč 29.11.2023 20:50:55 14236
42 000 Kč 29.11.2023 20:50:09 3699
41 000 Kč 29.11.2023 20:47:37 14236
40 000 Kč limit (29.11.2023 20:47:08) 3699
40 000 Kč 29.11.2023 20:47:09 4486
39 000 Kč limit (29.11.2023 20:46:20) 3699
38 000 Kč 29.11.2023 20:45:10 14236
37 000 Kč 29.11.2023 20:43:02 3699
36 000 Kč 29.11.2023 20:42:25 14236
35 000 Kč 29.11.2023 20:40:12 3699
34 000 Kč 29.11.2023 20:39:06 51
33 000 Kč 29.11.2023 20:36:58 3699
32 000 Kč 29.11.2023 20:36:10 51
31 000 Kč 29.11.2023 20:34:01 3699
30 000 Kč 29.11.2023 20:33:46 9731
29 000 Kč limit (29.11.2023 20:33:18) 3699
29 000 Kč 29.11.2023 20:33:19 9731
28 000 Kč limit (29.11.2023 20:30:47) 3699
27 000 Kč 29.11.2023 20:30:17 14236
26 000 Kč 29.11.2023 17:35:05 1269
25 000 Kč 29.11.2023 14:25:30 14236
24 000 Kč 28.11.2023 21:17:45 12829
23 000 Kč 18.11.2023 21:25:42 8185
22 000 Kč 15.11.2023 21:06:16 51
21 000 Kč 11.11.2023 19:27:13 10673
20 000 Kč limit (09.11.2023 22:19:34) 51
20 000 Kč 09.11.2023 22:19:35 4486
19 000 Kč limit (07.11.2023 21:05:02) 51
18 000 Kč 05.11.2023 17:25:14 2902
17 000 Kč 05.11.2023 9:48:43 6578
16 000 Kč 01.11.2023 20:21:59 51
15 000 Kč limit (31.10.2023 17:56:35) 3699
15 000 Kč 31.10.2023 17:56:36 5709
14 000 Kč limit (29.10.2023 18:12:56) 3699
13 000 Kč 29.10.2023 12:50:21 51
12 000 Kč 28.10.2023 22:09:23 121
11 000 Kč 28.10.2023 9:23:43 3304
10 000 Kč 27.10.2023 12:16:22 6092