Kombinované techniky, rozměry min. 20x28 cm až 31x42 cm, všechny signovány Volf.
1897, Třeboň - 1983, České Budějovice
Autor krajinomaleb inspirovaných přírodou jižních Čech, portrétů a aktů. Prošel obdobím kubismu i tvorbou s prvky fauvismu, dospěl k osobité variantě moderního realismu. Mnoho samotatných i kolektivních výstav.
Pozn.: Rámy poškozeny.