František V. Danihelka - Pouť

Olej na plátně, 50x60 cm, signováno vlevo dole F.V. Danihelka 1931, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1911 – 1970
Malíř, sochař, grafik, studoval v soukromé škole Jana Šíra v Pardubicích, dále na Ukrajinské akademii v Praze. Ve studiích pak pokračoval ve speciálce prof. Obrovského. Zpočátku figuralista, později krajinář. Byl učitelem kreslení v Pardubicích, a městu a okolí věnoval mnoho svých prací.

14961. Pouť
Dražba ukončena:30.11.2017 21:22:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:8 500 Kč