František Tkadlík - Studie

Kresba, 16x13 cm. Nesignováno. Zezadu přípis F. Kadlik. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1786 - 1840
Narozen v Praze. Na nově založené pražské AVU byl žákem J. Berglera. Po studiích přesídlil jako dvorní malíř rodiny Černínů do Vídně, kde krátce studoval na tamní AVU. Poté odcestoval na několikaletý studijní pobyt do Říma. Po návratu do Prahy se stal ředitelem AVU. Mezi jeho žáky patřil Josef Mánes, František Čermák a další.

19034. Studie
Dražba ukončena:16.05.2018 19:55:41
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 700 Kč