Nejdelší strana: 50 cm
Kombinovaná technika, 28x38 cm. Signováno vpravo dole Tichý 46. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Komorní práce z poválečného období zachycuje interiér stylizované knihovny s typicky „tichovskou“ scénografií – prostor je vystavěn v přesné perspektivě, s důrazem na rytmus regálů, dekorativní linku a teatrální atmosféru. Kontrast tmavého pozadí a světelně vedených linií zvýrazňuje architekturu místnosti, zatímco drobné barevné akcenty na hřbetech knih a mobiliáři dodávají kompozici život a jemný humor. Centrální lustr a náznak jevištního „portálu“ v pozadí odkazují k autorově blízkosti k divadlu a světu imaginace.
Výrazná ukázka Tichého kreslířské jistoty a citlivé práce s kresbou i barvou; dekorativní list s výrazným příběhem a kultivovanou elegancí.
o autorovi: 1896 - 1961
Malíř a grafik, ilustrátor. Studia: Akademie výtvarných umění, Praha (prof. Krattner, Loukota, Nechleba, Obrovský). Dílo: náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 900 000 Kč