František Tichý - Divadelní knihovna

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Kombinovaná technika, 28x38 cm. Signováno vpravo dole Tichý 46. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Komorní práce z poválečného období zachycuje interiér stylizované knihovny s typicky „tichovskou“ scénografií – prostor je vystavěn v přesné perspektivě, s důrazem na rytmus regálů, dekorativní linku a teatrální atmosféru. Kontrast tmavého pozadí a světelně vedených linií zvýrazňuje architekturu místnosti, zatímco drobné barevné akcenty na hřbetech knih a mobiliáři dodávají kompozici život a jemný humor. Centrální lustr a náznak jevištního „portálu“ v pozadí odkazují k autorově blízkosti k divadlu a světu imaginace.

Výrazná ukázka Tichého kreslířské jistoty a citlivé práce s kresbou i barvou; dekorativní list s výrazným příběhem a kultivovanou elegancí.

 

o autorovi: 1896 - 1961
Malíř a grafik, ilustrátor. Studia: Akademie výtvarných umění, Praha (prof. Krattner, Loukota, Nechleba, Obrovský). Dílo: náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 900 000 Kč

posouzeno znalcem
152385. Divadelní knihovna
Zbývá:16 dnů, 9 hodin
Konec dražby:28.01.2026 20:34:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 10.01.2026 18:07:03 18207
10 000 Kč 05.01.2026 18:11:05 16694
9 500 Kč 04.01.2026 18:21:39 18207
9 000 Kč 04.01.2026 17:25:57 16694
8 500 Kč 03.01.2026 20:59:36 18207
8 000 Kč 02.01.2026 19:06:40 16694
7 500 Kč limit (02.01.2026 19:06:34) 2346
7 000 Kč 02.01.2026 19:06:35 16694
6 500 Kč limit (02.01.2026 19:06:29) 2346
6 000 Kč 02.01.2026 19:06:30 16694
5 500 Kč limit (01.01.2026 20:52:52) 2346
5 000 Kč 25.12.2025 13:57:17 16694