František Tavík Šimon - Malostranské mostecké věže

Lept, 17x15 cm, signováno vpravo dole T.F. Šimon, rám, pasparta, zaskleno.

1877, Železnice u Jičína - 1942, Praha
Žák AVU (1894-1900, prof. Pirner). Malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty. Studijní cesty za přírodou do Bosny, Dalmácie a Černé Hory. Dále procestoval např.:Francii, USA, Belgii, severní Afriku. Založil a předsedal SČUG Hollar. Věnoval se zejméa malbě významných metropolí (Praha, New York, Paříž). Díla byla značně ovlivněna francouzskými impresionisty a japonskými grafickými technikami. Velké množství samostatných i kolektivních výstav.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

František Tavík Šimon
6804. Malostranské mostecké věže
Dražba ukončena:30.11.2016 21:39:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 000 Kč