Olej na plátně, 179x129 cm. Signováno vpravo dole Frant. Slíž. Rámováno.
Nejdelší strana: 205 cm
o autorovi: 1899 – 1979
Malíř, pedagog. Studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a V. Nechleby. Jako stipendista studijně pobýval v Římě a v Paříži. Pedagogicky působil v Berouně. Ve volné tvorbě se zabýval především figurální malbou a portréty.