Olej na plátně, 43x62 cm, signováno vprav odole Šind., rám.
1887, Čimelice - 1947, Moravské Budějovice
Žák malíře Jaroslava Kubína (1905-1908). Maloval především figurální kompozice a italské krajiny. Procestoval Itálii, Řecko ale také Bulharsko a Turecko. Často se zabýval antickými náměty.
Pozn.: Rám mírně poškozen.