František Šimon Tavík - Ponte St. Denis Paris

Lept a akvatinta, 34x38 cm. Signováno tužkou vpravo dole T. F. Šimon. Rám, pasparta, sklo.

Stav: List byl v minulosti přeložen. Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Číslováno.

Nejdelší strana: 56 cm

Kolorovaný lept s akvatintou Františka Tavíka Šimona zachycuje zimní ruch pařížské ulice u brány Saint-Denis. V jemně tónovaném zasněženém prospektu se prolínají drobné postavy chodců, fiakry i výlohy kaváren, které autor s typickou bravurou miniaturisty rozpracovává do množství detailů. Jemná akvatinta změkčuje kresbu a vytváří lehký opar, v němž vyniká teplé světlo města kontrastující s chladnou sněhovou pokrývkou.

Reprezentativní grafický list jednoho z nejvýznamnějších českých grafiků první poloviny 20. století, vyhledávaný pro své pařížské motivy a výjimečnou koloristickou kulturu.

o autorovi: 1877 - 1942

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč

154065. Ponte St. Denis Paris
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:24:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč