František Ringo Čech

57452. Smolný den

popis: Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vlevo nahoře Ringo 2018. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Jeden z nejslavnějších autorových obrazů. Co všechno způsobí sluneční skvrny! Kapitán letadla Mongolských aerolinií Čingischán (shoda jmen) nedbal zákazu soudruha Cedenbala a opil se před startem Kumysem, řezaným Budvarem 1:1. V opilecké pýše ukazoval cestujícím, jak se v malé výšce kopíruje terén, aby jeho letoun Lavočkin nezachytily radary nad Tunguzskou. U města Brežňevo (Brežněvci za perestrojku) narazil do Orient Expresu jedoucím na zkušební jízdu Mičišči - Joškar Ola. Vlak byl málo obsazen, protože cestující považovali cestu do Cařihradu přes Ural za nepraktickou a tudíž těžce prodělečnou. Zoufalý majitel cestovky Salavat Julájev, který se ocitl ve ztrátě, se podřízl v kvalitní smaltované vaně vyrobené v NHKG, jako jeho velký revoluční vzor Marat. Bdělí příslušník pomocné stráže VB Kolja Ruchadze, který u trati venčil svého psa, věrného Džurbalse přivolal policisty, soudruhy Jagodu a Beriu z místního oddělení VB - Brežněvo střed. Strojvůdce Pokondr se neúspěšně hájí tím, že nemohl v desetimetrové výšce čekat protiletící objekt a na kolejích se přeci nelze vyhnout! Na vlak čekali teroristé muslim Šedivý z Brněnské mešity a Norský anarchista Breitvik, kteří se servali o nejvýhodnější místo k nakladení nálože. Na kopci nad tunelem Blanka popravují maďarští hajduci Juro Janošíka, který opovrhl milostí se slovy ,,Keď ste si ma upékli, tak si ma aj sjezte!” V Challengeru zrovna probíhal pokus první vesmírné soulože mezi Germanem Titovem a Valentinou Těreškovovou, která v orgasmu ukopla řidicí páku a způsobila pád raketoplánu. Titanik, pomník lidské pýchy a marnosti místo modré stuhy nejrychlejší cesty přes Atlantik, míří ke dnu. Z Lavočkina stačil vyskočit druhý pilot Jirmus, který trhl šňůrou u padáku tak prudce, že se utrhla. Z hořícího Ústavu pro studium totalitních režimů ujíždí Petruška Šustrová, pod jejímž autem se roztrhla země. Obraz jsem se dlouho zdráhal vystavovat pro jeho mimořádnou krutost. Když jsem ustoupil Knížákovu naléhání a obraz představil veřejnosti, stal se na dlouhých 15 let mým nejžádanějším dílem dokud ho z prvního místa nevytlačila píča. Zdobil kancelář TWA v Londýně. (Ukraden spolu s Picassem a Dalím). Dílo pochází přímo z muzea F.R. Čecha Ringolandu.

o autorovi: 1943

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

dražba ukončena: 01.04.2021 21:13:18

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 70 000 Kč