Olej na sololitu, 45x50 cm. Signováno vpravo dole František Říha. Rámováno.
Nejdelší strana: 62 cm
o autorovi: 1910 – 1986
Malíř, pedagog. Studoval na katedře architektury ČVUT v Praze, později na PedF UK v Praze u profesorů Boudy, Lidického a Salcmana. Působil jako středoškolský profesor. Věnoval se malbě, výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, významnou část své práce věnoval dětské ilustraci. Vystavoval se skupinou Radar.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.