Olej na plátně, 35x40 cm. Signováno vpravo dole Pečinka. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Předložená olejomalba je dílem Františka Pečinky, žaka slavného Julia Mařáka na pražské akademii a zobrazuje pohled do letního venkovského exteriéru. První plán kompozice lemuje bujná koruna stromu, jehož stín se odráží na stavení tvořící dominantu výjevu. Kolorit s převahou jasných barev přitahuje divákovou pozornost. Syté zelené tóny kontrastují se zemitou barevností, kterou dovršuje jasná modrá barva oblohy. Pastozními nánosy štětce autor rychle nanáší barvu na položku a nechává vyznít její plastičnost. Vysoká výtvarná hodnota malby dělá z tohoto dila kvalitní ukázku tvorby Františka Pečinky, kterou doporučujeme jako skvělou sběratelskou a investiční příležitost.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1869 - 1917
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč