Kresba uhlem, 78 x 120 cm, signováno vpravo dole Pavelka 1940. Rám, zaskleno.
1894, Nechanice - 1948
Žák pražské akademie (1914). Poté tři roky ve všeobecné škole prof. Preislera a tři roky ve speciálce prof. M. Švabinského. Roku 1930 podnikl studijní cesty do Italie, Sicilie a Tunisu. Vytvořil několik grafických cyklů a je autorem četných ilustrací.
Pozn.: rám poškozen, na papíře několik skvrn.