František Nikl - Dva knoflíky

Nejdelší strana: 35 cm

Olej na kartonu, 35x26 cm. Signováno vpravo dole F. Nikl 91. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1935 - 2005
Malíř, grafik. Narodil se ve Vracově. Studoval SUPŠ ve Zlíně a Uherském Hradišti, AVU v Praze u prof. M. Holého. Sám pedagogicky působil na SUPŠ v Uherském Hradišti, obor propagační grafika, a na VŠUP ve Zlíně. Ve své volné tvorbě se věnoval krajinomalbě a figurální malbě. Ve spolupráci s předními architekty vytvořil řadu kamenných a skleněných mozaik. Jeho díla jsou zastoupena ve Státní galerii ve Zlíně, v Galerii výtvarného umění v Hodoníně a ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč

82123. Dva knoflíky
Dražba ukončena:24.07.2022 20:08:29
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč