Kresba, 70x48 cm. Signováno vlevo dole F. Nachtigal 1922. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
o autorovi: 1894 – 1956
Malíř, grafik, pedagog. Studoval architekturu u profesorů Liebschera a Kouly na ČVUT v Praze, následně na UMPRUM u profesorů Dítěte, Špillara a Brunnera. Působil jako profesor kreslení a grafických technik na Státní grafické škole v Praze. Ve volné tvorbě se věnoval zejména portrétu, krajinomalbě a figurálním kompozicím, zabýval se též typografií a plakátovou tvorbou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 500 Kč