František Muzika

64902. Ptačí figury I

popis: Linoryt a akvarel, 6x8 cm. Signováno vpravo dole tužkou F. Muzika. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

o autorovi: 1900 - 1974
Narozen v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Obrovského, Krattnera a Štursy. Poté odjel do Paříže, kde pokračoval ve studiích na Académie des Beaux-Arts. Působil také jako profesor na VŠUP v Praze ve Speciálním ateliéru užité grafiky ke knižní úpravě a plakátu. Jako malíř prošel primitivismem a kubismem. Vedle rozsáhlé malířské činnosti se věnoval volné, užité a drobné grafice, ilustraci, typografii, karikatuře, výtvarné kritice a scénografii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

zbývá: 0 dnů, 23 hodin

konec dražby: 29.09.2021 20:23:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč