František Mořic Nágl - Babička ve světnici

Kombinovaná technika, 28x39 cm. Signováno vpravo dole F.Nágl 1918. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1889 - 1944
Narodil se v Kostelní Myslové u Telče. Studoval v Praze na UMPRUM a AVU u prof. Schweigera, poté ve Vídni. Pro svůj židovský původ byl transportován do Terezína. Po válce byl objeven uschovaný soubor jeho akvarelů s tématikou života v ghettu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

304070. Babička ve světnici
Dražba ukončena:18.03.2020 20:08:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč