Kombinovaná technika na kartonu, 24,5x32 cm, signováno vlevo dole Lejček 32, rám, pasparta, zaskleno.
1896, Vídeň
Učil se ve Vídni (prof. Pangratz a Pochwalski). Tvoří krajiny moravského Slovácka a zabývá se folklorem tohoto kraje.
Pozn.: Rám mírně poškozen.