František Max - Pražské nábřeží

Olej na plátně, 44x59 cm. Signováno vpravo dole F. Max. Rámováno.

Nejdelší strana: 68 cm

Předložená olejomalba je reprezentativní ukázkou tvorby Františka Maxe, jejíž podstatnou složku tvoří zobrazení městských výjevů prostřednictvím příznačného rukopisu a barevného podání. Kompoziční pointou scény je postava na lodi v prvním plánu, v jehož pozadí se otevírá pohled na Karlův most a kupoli kostela svatého Františka z Assisi. Zdrženlivé odstíny modré barvy s prosvětlující bělobou harmonicky doplňují teplé zemité tóny architektury a reflexy zelené barvy. V souladu s tlumeným malířským podáním autor modeluje obrazový prostor pomocí uvolněného expresivního rukopisu posilujícího náladu zobrazené scény. Koupi tohoto vysoce kvalitního díla Františka Maxe můžeme jedině doporučit.

o autorovi: 1895, Libáň - 1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

123527. Pražské nábřeží
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 22:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč