Olej na plátně, 46x87 cm. Signováno vpravo dole Max. Rámováno.
Nejdelší strana: 107 cm
Typická ukázka tvorby Františka Maxe zobrazuje pohled na pražské mosty z nadhledu, který umožňuje pozorování panoramatu města. Autor zasazuje kompozici do exprese sytých valérů modré barvy, na jejímž pozadí se vymezují jasné reflexy zdůrazňující městskou architekturu. Divákův pohled přitahuje jasná barevnost kupole kostela svatého Františka z Assisi, kterou podporuje běloba prosvětlující vodní plochu. Expresivní poloha je dále rozvinuta v rukopisu, kdy umělec pomocí dynamických tahů nanáší barvu na plochu a uvádí kompozici do pohybu. Osobitý malířský rukopis a volba námětu tvoří toto dílo jednoznačně kvalitním dílem domácího umění 20. století, jehož koupi můžeme jedině doporučit.
o autorovi: 1895, Libáň - 1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč