Olej na kartonu, 31x45 cm. Signováno vpravo dole F. Max. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 56 cm
Olejomalba je typickou ukázkou tvorby Františka Maxe, kdy na předložené kompozici autor zůstává věrný stylu malby projevujícím se jak v dynamickém rukopisu a syté paletě, tak ve volbě námětu. Díváme se na pražskou vedutu, které dominuje silueta katedrály. První plán se otevírá volným rukopisem s výraznými tahy štětcem, v jehož pozadí vidíme střechy a věže městské architektury. V barevné kompozici harmonicky souzní teplá barevnost a jasné modré odstíny v dálce scenérie s volně pojednanou oblohou. Výjev je zasazen do mlhy, kdy jednotlivé tvary se rozplývají v tónech atmosféry a hlavní pozornost je věnovaná barevné expresi. Toto vysoce kvalitní umělecké dílo nesmí uniknout pozornosti sběratele se zájmem o domácí krajinomalbu.
o autorovi: 1895, Libáň - 1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč