Olej na kartonu, 17x25 cm. Signováno vpravo dole Fr. Líbal 1962. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Nejdelší strana: 32 cm
Dílo Františka Líbala Tání ukazuje pohled do zimní přírody. Při pohledu na kompozici se ocitáme uprostřed pole se subtilními vertikálami stromů, v jejichž pozadí mlha zasazuje les do dálky. Dílo charakterizuje uvolněná barevná exprese, kde tlumené zelené a šedé odstíny kontrastují s jemnou šedou barevností a modrými reflexy. Expresivní poloha je dále rozvinuta v spontánním rukopisu, kdy autor volným nánosem barev na podložku dynamizuje obrazový prostor, jenž uzavírá volně pojednané nebe. Předložené dílo působí neobyčejně silným dojem a vyvolává hluboké pocity, které nenechají diváka lhostejným. Tuto jednoznačně kvalitní ukázku tvorby Františka Líbala vřele doporučujeme zájmu sběratelů.
o autorovi: 1896 - 1974
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč.