Olej na kartonu, 24x31 cm. Signováno vpravo dole Fr. Líbal. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis.
Nejdelší strana: 45 cm
Výborný český malíř František Líbal, který zasvětil své dílo především krajinomalbě, na předloženém výjevu s rybníkem uplatnil typické znaky svého autorského projevu. Poetickou scénu budoval umnou skladbou horizontálních plánů. Paletu využil mírně potemnělou a jadrnou. Ocenit je třeba i Líbalův výrazný rukopis, který pracoval s gestickými údery štětce na podložku, či dokonce s nanášením barev pomocí špachtlí. Díky této technice jeho díla přitahují pozornost atraktivní nešlechtěností, která ještě podtrhuje účinek plenérové malby. Direktní a bezprostřední se skvělým citem pro výrazovou barevnost, pro tyto kvality je krajinářské dílo Františka Líbala typicky vysoce oceňováno. Nabízená práce to může jen potvrdit.
o autorovi: 1896 - 1974
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč.