František Líbal

67331. Hnízdo na rozkvetlém stromě

popis: Olej na plátně, 45x57 cm. Signováno vpravo dole Líbal. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Jedná se o autorovu juvenilní práci.

o autorovi: 1896 - 1974
Český akademický malíř. Žák AVU (1916-1920, profesoři Bukovac a Pirner). V následujících pěti letech studoval v zahraničí (Mnichov, Drážďany, Frankfurt, Paříž). Maluval mnoho evropských katedrál a chrámů. V krajinomalbě se věnoval hlavně motivům z našeho území a malbě Tater.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč

dražba ukončena: 28.10.2021 21:23:09

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 12 000 Kč